Yerli 4x4; Turkar, Mahindra'ya mı satıldı?

 yerli 4x4Dünyanın en büyük otomotiv firmalarından Mahindra, Eskişehir'de üretim yapan Hisarlar Makina'nın % 75'ini satın aldı.Hisarlar Makina; traktör ve iş makinası kabini, tarım makinaları üretiminin yanında Türkiye'nin 4x4 özelliğindeki yerli  hafif ticari araçları Türkar'ında sahibi.Mahindra, traktör dışında otomobil, 
kamyonet,  SUV ve  savunma araçları üreterek dünyanın
farklı coğrafyalarına ihraç ediyor.

1974 yılında, Fazlı Türker’in Eskişehir'de Her -İş adlı tamirat atölyesinde başlayan Hisarlar'ın tarihi ,2017'de farklı bir boyuta gidiyor.Hindistan devi Mahindra& Mahindra (M & M), esas olarak Türkiye ve Avrupa'da satış teşkilatını ve ürün sayısını arttırmak için Hisarlar'ın altyapısı ve bayi ağından yararlanacak.Bu amaçla yapılan anlaşma gereği firma sahibi Türker ailesinin payı yüzde 6.2, Mahindra'nın % 75.1 ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nın payı % 18.7 olarak belirlenirken anlaşma Nisan ayında tamamlanmış olacak.

Mahindra, önceki senelerde İlçe Otomotiv'le pick up ve SUV modellerini Türkiye'ye getirirken bir süre sonra araç satışı durmuş, sonrasında Enka Pazarlama son olarakta Fertan Grup tarafından,  markanın traktörleri satılmaya başlanmıştı.

 Mahindra ile ilgili Türkiye'de olan biten..

Mahindra; Türkiye'de tarım araçları ve traktör üretimini gerçekleştirirken  otomobil, pick- up, SUV, kamyon, otobüs  araçlarının satışı ve belkide üretimide gündeme gelecektir.Zira, Mahindra çeşitli pazarlar gibi Türkiye'de de satışlarını arttırmak istiyor.Ayrıca Türkiye'de montajının yapılması dahi maliyet konusunda, firmaya ve alıcıya avantaj sağlayacaktır.

Mahindra traktörlerin Türkiye'de montajı yapıldı mı?

Mahindra'nın Türkiye de daha önce satılmış araçları konusunda sağlam ancak konforsuz yorumları yapılmıştı!


Aslında, Türkiye'nin tek 4x4 araç üreten markası Turkar, bu anlaşmadan nasıl etkilenecek belli değil. Belki marka aynen devam edecek.Belkide, Mahindra adını alacak.Onun yanında farklı Mahindra modelleri de Türkiye 'de üretilecek.

 Turkar Bukan Nedir?

Mahindra, Güney Kore'nin önde gelen markalarından SsangYong'unda sahibi. 

Mahindra'nın ürettiği araçlardan bazıları; NuvoSport, KUV100, Bolero, Scorpio, Quanto, Thar, TUV300,  Verito, XUV500, Xylo, e20, eSupro, Imperio, Alfa, Maxximo, Jeeto, Truxo, Torro, Loadking,Tourister,  Axe, Marksman, Rakshak, Mojo, Centuro..

Mahindra; yat, bot ve küçük  uçak  imalatı da yapan büyük bir endüstri grubu.


Turkar, en son bir  zırhlı askeri araç hazırlamıştı


Hisarlar'ın internet sitesinde anlaşma şu şekilde yer alıyor;

Hisarlar, Mahindra & Mahindra Ltd. (M & M Ltd) ile stratejik ortaklık kurdu.
Tarım makinaları sektöründe Türkiye'nin önde gelen firması Hisarlar Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün itibariyle Hindistan’ın 18 milyar dolarlık dev şirketler topluluğu Mahindra & Mahindra (M & M Ltd) ile stratejik ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bu iki devin ortaklığı Türkiye’nin başta Avrupa olmak üzere tarım makinaları ihracat kaleminde de büyük bir artışı beraberinde getirecek. Yıllık 250 binden fazla üretimi ile dünyanın en büyük traktör üreticisi olan Mahindra, Hisarlar ürünlerini stratejik olarak konumlandırmak ve Hisarlar ürünlerinin global haritaya oturtulmasını sağlamak küresel gücünü ve uzmanlığını kaldıraç olarak kullanacak.
Hisarlar’ın bu güne kadar yapmış olduğu Ar-Ge yatırımları ve TURQUALITY marka destek çalışmaları Türkiye’nin tarım konusunda ivme kazanmasına ve Türk Tarım Sektörünün Avrupa’da söz sahibi olmasına katkı sağlamıştı. Yapılan bu ortaklıkla Hisarlar, global arenada Türkiye’nin lokomotifi olduğunu bir kez daha kanıtlamış olacaktır.


Hisarlar Yönetim Kurulu adına Zafer TÜRKER’ in yaptığı açıklamada: ‘Mahindra’ ya Türkiye'ye hoş geldiniz diyoruz. Güney Asya pazarının hakimi Mahindra & Mahindra dünyanın bir numaralı traktör firması olarak Amerika’ya, Çin’e, Avustralya’ya ve Japonya’ya dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaktadır. Hisarlar'ın Mahindra'nın küresel erişimi ve uzmanlığından yararlanacağına eminiz ve bu ortaklık ile ürün portföyünü çeşitli yeni tarım makineleri kategorilerini de içerecek şekilde genişleteceğiz. Bu ortaklık bizim globalleşme maceramızın en önemli kapısıdır. Dünyanın bir çok farklı ülkesinde faaliyette bulunan Mahindra&Mahindra LTD’nin Türkiye’ ye Hisarlar ile yatırım yapma sürecinde, Hükümetimizin ve Bakanlıklarımızın vermiş olduğu desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu ortaklığın hem Türkiye hem de Eskişehir ekonomisine yapacağı katkı ortadadır. Hisarlar olarak uzun zamandır birlikte çalıştığımız ve bu yatırıma sebep olan çalışmalarımıza katkı sağlayan, Tubitak, Teydep, Turquality, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sanayi odalarımıza Eskişehir ve iş birliği içinde olduğumuz tüm üniversitelerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Ülkemizin büyümesi, ekonomik olarak yatırım alabilmesi anlamında verilen katkı ve destekler çok büyüktür, bu doğrultuda dünyanın en büyük markalarından Mahindra&Mahindra LTD’ nin ülkemize yaptığı bu yatırım çok anlamlıdır.” dedi.

Mahindra & Mahindra LTD Tarım Makinaları Bölüm Başkanı Rajesh JEJURİKAR yaptığı açıklamada; "Türkiye'deki tarım makinaları sektörünün pazar lideri olan Hisarlar ile yaptığımız bu ortaklık bizim için gurur vericidir. Bu ortaklık ile Hisarlar ve Mahindra' nın Türk Sanayisinin gelişimine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ortaklığımız Türkiye ve Avrupa'daki ayak izimizi genişletmemize yardımcı olacak ve bu ortaklık sonucunda Türkiye’ de çeşitli tarım makinaları alanında küresel bir üretim üssü haline geleceğiz. Özellikle Hisarlar'ın dünya çapındaki bazı ürünlerini, tüm dünyada tüketiciyle hemen buluşturmak için heyecan duyuyoruz. "dedi.
EBRD Turkiye genel Müdürü Jean-Patrick Marquet’ in yaptığı açıklama;“Hisarlar'ın hissedarı olarak Mahindra & Mahindra ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. EBRD bu ortaklığın gücüne inanmaktadır. Bu ortaklık, Türkiye'de tarım makinaları sektörüne yenilik ve bilgi birikimi getiren Hisarlar'ı bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.” dedi.

Mahindra Grup
Mahindra Grubu, insanların yenilikçi çözümleri ile yükselmelerini, kırsal refahı artırmalarını, kent yaşamını geliştirmelerini, yeni iş alanları oluşturmalarını ve büyük insan topluluklarının beslemelerini sağlayan 17.8 milyar dolarlık bir şirketler gurubudur. Hindistan'daki Traktör, otomotiv, ticari araçlar , bilgi teknolojisi, finansal hizmetler ve devre mülk mülkiyetinde lider konuma sahiptir ve hacim bazında dünyanın en büyük traktör şirketidir. Ayrıca, havacılık, tarım, komponentler, ticari araçlar, danışmanlık hizmetleri, savunma, enerji, sanayi ekipmanları, lojistik, gayrimenkul, çelik ve iki tekerlekli olmak üzere güçlü bir global üretime sahiptir. Merkezi Hindistan'da bulunan Mahindra, dünyanın birçok ülkesinde 200.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Kaynak;
 http://www.mahindra.com/
 http://www.mahindratractorworld.com/
 http://www.hisarlar.com.tr/
 http://www.otometre.com/search/label/Mahindra
 http://www.otometre.com/search/label/Turkar
 http://www.hisarlar.com.tr/tr/guncel-yansimalar/haberler/hisarlar----mahindra--mahindra-ltd-ortakligi/199/
Haberin Kategorisi Otomobil / Otomotiv / Teknoloji-Ekonomi-Otomotiv konu Başlığı Yerli 4x4; Turkar, Mahindra'ya mı satıldı?. Bu haberi paylaşacağınız URL http://haber-suyu.blogspot.com/2017/01/yerli-4x4-turkar-mahindraya-m-satld.html. Teşekkür ederiz
Ditulis oleh: Memur Site -

Belum ada komentar untuk "Yerli 4x4; Turkar, Mahindra'ya mı satıldı?"

Yorum Gönder

UYARI:Sitemiz kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgi hataları, eksiklikleri, ve gecikmelerinden doğabilecek maddi ve/veya manevi risk ve zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Bu programların içeriği ve kullanımı ile ilgili tüm riskler, oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar kullanıcının sorumluluğundadır. Ayrıca hat ve/veya sistem arızaları sebebi ile meydana gelebilecek hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme ve bilgisayar/telefon virüsüne bağlı problemlerden ve sair sebeplerden kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve manevi zarar ve masraflardan, önceden haber verilmiş olunsa bile, sitemiz sorumlu tutulamaz. Yayınlamış olduğumuz paylaşımların tamamı sitemiz dışındaki kaynaklardan alınarak sizlerle buluşturulmuştur , bu nedenle sitemizde hiçbir paylaşım kaynağı yoktur. Sitemizden yayınlanan video ve benzeri paylaşımlar tamamen sosyal video paylaşım , (halka açık) sitelerden alınmıştır , paylaşımlardan doğabilecek sorunlar, kesinlikle SİTEMİZE ait değildir (sitemizi bağlamaz).
ariyordum free backlinkSeo Memurvadisi Backlink Austausch ECBannerFree Automatic Backlinks Free Automatic Backlinks Free Automatic BacklinksFree Automatic Backlinks Free Automatic BacklinksFree Automatic Backlinksfreebanner4u
Ariyordum*Memursite*Turbo Ping*Sigorta Kasko*Haber Suyu*Haberin Suyu*Yeni Sözlük*Canlı TV İzle 1453 *Online Html Kod Deneme*Milli Piyango Çekiliş Sonuçları*Yemek Tarifleri*Göz TV*Survivor All Star*Survivor 2015 All Star*Banka Adresleri*AS Gif